Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Імпорт вершкового масла в Україну збільшився у 8 разів

15 10:07:00.09.2009
Імпорт вершкового масла в Україну збільшився у 8 разівУ січні-серпні 2009 р. в Україну було імпортовано понад 5 тис. т вершкового масла. Цей показник у 10 разів перевищує минулорічні обсяги зовнішніх закупівель. Різке зростання поставок викликаний браком сировини в Україні.

Ще кілька років тому в Україні була протилежна ситуація. Наша країна була великим експортером вершкового масла. Наприклад, в 2006 р. виробники відвантажили на експорт 10,9 тис. т і ввезли лише 30 т вершкового масла.

Зараз паралельно зі збільшенням імпорту на ринку спостерігається зростання цін. Якщо в липні поточного року ціна тонни масла на оптовому ринку була 22-24 тис. грн., То на сьогоднішній день вона вже досягла 30 тис. грн. за т. На думку експертів, до кінця року ситуація може стати ще більш критичною. Через дефіцит ціна може зрости до 40 тис. грн. за т.

Черговий виток цін на ринку вершкового масла оператори очікують наприкінці осені, коли виробництво молока традиційно йде на спад. У зв'язку з цим комерційний директор молочної компанії "Галичина" І. Саломатін припускає, що пік імпорту масла припаде на останній квартал поточного року і I квартал наступного. Збільшення частки імпортної продукції на ринку також буде сприяти подорожчання. "Якщо зараз кілограм масла оптом коштує близько 30 грн., То до кінця року ця цифра може перевищити 40 грн., А це означає, що вартість пачки масла в роздрібній торгівлі виросте на 50% у порівнянні з минулим роком - до 10-12 грн. ", - стверджує Саломатін.

Представник "Галичини" також вважає, що подорожчання масла призведе до збільшення кількості фальсифікату на ринку. "Підвищенням цін на масло відразу скористаються дрібні компанії, які почнуть виробляти фальсифіковану продукцію з високим вмістом рослинних олій.

За словами В. Вінтоняка, директора аналітичної компанії "Інфагро", не сприяє зростанню виробництва масла в Україні і світова кон'юнктура на ринку сухого молока. Справа в тому, що виробництва масла і сухого молока (або казеїну) є супутніми процесами, і зниження цін на сухе молоко призводить до зниження рентабельності виробництва масла. Якщо ще кілька років тому молочні компанії активно переробляли молочну сировину на сухе молоко і масло, то тепер із-за низьких цін на зовнішніх ринках цього року навіть великі виробники, приміром "Західна молочна група", від такого виробництва відмовляються, і якщо і роблять сухе молоко, то лише для власних потреб.

Заступник директора компанії "Білом" (Рівненська обл.) А. Боянівської додає: цього року молокопереробним компаніям було набагато вигідніше виробляти твердий сир, ніж масло, адже істотна частина сиру поставляється на експорт за валюту.

Збільшення обсягів імпорту призводить і до зміни його структури. Раніше практично все масло, яке ввозилося в Україну, було білоруським.

Між країнами підписано договір про зону вільної торгівлі, і масло надходило до нас без сплати мит. Собівартість європейського масла дешевше білоруського, однак, через високі мита ввозити його в Україну було не дуже вигідно.

У поточному сезоні ситуація змінюється. Білоруські виробники не можуть покрити усі потреби України, адже у неї закуповують продукцію також і російські компанії. Дефіцит призводить до зростання цін. У таких умовах європейське масло навіть з урахуванням мита стає цікавим для нашого ринку. Підтверджує це й статистика. За 6 місяців 2009 р. ми ввезли з Європи 500 т, що більш ніж у 8 разів перевищує імпорт за весь 2008 р.
Джерело:   ІА "Дело"
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове