Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Імпорт алкоголю в Росії зменшується

28 13:47:00.05.2009
Імпорт алкоголю в Росії зменшуєтьсяЕксперти Центру розробки національної алкогольної політики підготували звіт з імпорту алкогольних напоїв та пива в Росію. Отримані дані говорять про істотне зниження обсягу ввезеного алкоголю, а також про зниження його вартості.

Дані звіту показали, що імпорт міцних спиртних напоїв (КСН) у квітні склав 9 млн літрів, що на 33,8% менше, ніж за квітень минулого року. На 45,7% менше завезли та вермутів - лише 1,63 млн літрів. У сегменті пива показники поки що не настільки серйозні - -18,3%. Зате зниження обсягу поставок виноматеріалів змушує замислитися про те, з чого російські виробники роблять вино - у квітні скорочення склало 69,1%. Серед усього алкоголю, ввезеного в РФ, зростання показує тільки сегмент шампанських та ігристих вин -28,8%. У той же час експерти відзначають, вартість увезених вин продовжує знижуватися - на 20-60%, залежно від виду продукції.

Говорячи про розвиток імпорту в жовтні 2008 по березень 2009, слід зазначити, що до жовтня минулого року з постачанням алкоголю в Росії все було в цілому цілком благополучно. У IV кварталі на прилавки надходила продукція, яку імпортери замовили ще до кризи. Однак вже в жовтні у постачальників почалися фінансові проблеми, через які на митниці накопичувались вантажі. З вантажами розібралися, але, як вважає директор Центру досліджень федерального та регіонального ринку алкоголю (ЦІФРРА) Вадим Дробіз, навіть у цих умовах було видно спад по цілому ряду показників. Вже в кінці минулого року багато імпортери змушені були відмовлятися від акцизної марки, домовлялися з виробниками про «заморожуванні» відносин до березня 2009 року. При цьому в четвертому кварталі значна кількість операторів ринку, перш за все з регіонів, припинили самостійну діяльність і перейшли «під крило» великих імпортерів.

Як пояснив BFM.ru Вадим Дробіз, нічого несподіваного в сьогоднішніх показниках імпорту немає. «Сама головна причина - зниження споживання. Треба розуміти, що весь імпортний алкоголь у нашій країні доріг. Імпортної горілки за середньою ціною в наших магазинах ви не знайдете ». За його словами, закордонний алкоголь споживала забезпечена частина населення та середній клас, який за ними тягнувся. «Багаті і зараз продовжують купувати алкоголь преміум-класу, а всі інші переходять на більш дешевий. Думаю, що в найближчі два роки алкогольний ринок приречений на зниження споживання преміального алкоголю мінімум на 25% ».

Зараз помітно, що росіяни переходять на вітчизняну горілку. «У криза зростання споживання міцного алкоголю був очікуємо. Споживання горілки виросло в обсязі не менш ніж на 5%. Из-за того, що імпортна горілка все ж таки відноситься до преміального сегмента, люди все частіше купують російські напої. Щоправда, наскільки зросло споживання вітчизняної горілки підрахувати важко ».

Також в сегменті КСН імпортери помітили, що основний обсяг падіння відбувається за рахунок зниження імпорту коньяків, головним чином з Франції. «Основна причина - споживачі і, відповідно, імпортери у зв'язку з кризою переорієнтувалися на більш дешеву продукцію з Вірменії, Молдови та інших країн. У квітні 2009 року імпорт коньяків збільшився, але дані одного місяця для нас не є досить показовими, щоб робити якісь висновки », - коментує спад імпорту комерційний директор компанії-митного брокера ILS Тетяна Карцева

Падіння імпорту в пивному сегменті дистриб'ютори пояснюють кількома причинами. «Значну частку імпортованого пива складає недорога продукція українського виробництва, тому тут серйозного перерозподілу в бік більш дешевого цінового сегменту не відбулося, - розповіла BFM.ru Карцева .- Що ж стосується деякого падіння обсягів імпорту порівняно з минулим роком, то воно викликано як збільшенням виробництва пива закордонних брендів на території Росії, так і, можливо, певною перестраховки імпортерів, які постраждали в минулі роки від холодної літньої погоди, коли велика кількість ввезеної продукції залишилося незатребуваною ».

У відношенні поставок ігристих і шампанських вин експерти відзначають, що збільшення імпорту цілком передбачувано. Татьяна Карцева пояснила, що з травня по квітень - другий у році пік поставок ігристих і шампанських вин (після новорічних свят). На цей період припадають шкільні свята - останній дзвінок, випускні вечори, а також велику кількість весіль і різних урочистостей. Тому збільшення обсягу імпорту може бути цілком пов'язане зі значними замовленнями під дані заходи. Однак сама компанія поставки ігристих і шампанських вин у квітні в порівнянні з минулим роком не збільшувала.

Вадим Дробіз додає, що зараз іде відновлення ринку імпортних вин: «Сім місяців постачальники приходили в себе, а тепер взялися за розум. Тому що ще кілька місяців тому була загроза того, що в травні або в червні в країні буде дефіцит алкоголю ». Але, незважаючи на зусилля постачальників у цілому по року очікується зниження. «Якщо восени відбудеться прогнозований додатковий соціально-економічна криза, то максимальний спад поставок шампанських та ігристих вин складе 25%. Якщо нового витка кризи не буде, спад не перевищить 15% ».

Крім зростання в сегменті шампанських та ігристих вин, експерти ЦІФРРА зафіксували в березні зростання імпорту тихих вин. У цьому місяці спад імпорту виноградного вина скоротився до -8,6% з -44% у січні і -29% у лютому.

Спад же по імпорту виноматеріалів аналітики вважають просто «грандіозним». Уже в січні-березні він становив 40%, а зараз дійшов до 69,1%. «Краще і не думати про те, з чого сьогодні роблять найдешевше і масове вино в Росії», - вважає Дробіз.
Джерело:  akcyz.com.ua
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове