Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Fitch підтвердило рейтинги "Миронівського хлібопродукту" на рівні "B"

27 00:00:00.04.2009
24 квітня 2009 р. Fitch Ratings підтвердило довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) в іноземній та національній валюті сільськогосподарського виробника MHP SA - Холдингової компанії великої української агропромислової групи "Миронівський хлібопродукт" (далі МХП), що базується в Україні, на рівні "B" з "негативним" прогнозом. Рейтинг пріоритетних облігацій МХП обсягом $ 250 млн., зі ставкою 10,25% і погашенням у 2011 р. також підтверджено на рівні "B", рейтинг зворотності активів - "RR4". Про це повідомили в прес-службі агентства.

"Підтвердження рейтингів відображає очікування Fitch, що існуючі труднощі в економіці України приведуть до помірного ослаблення кредитоспроможності МХП в 2009 р., однак показники кредитоспроможності компанії, як і раніше, будуть відповідати поточним рівнем рейтингів. Відновлення показників кредитоспроможності компанії повинне початися в 2010 р.", -- зазначає Філіп Зан, старший директор в аналітичній групі Fitch з роздрібного та споживчого сектору.

"Негативний" прогноз відображає підвищені економічні ризики та потенціал продовження зниження курсу гривні. На поточний період 2009 р. курс гривні стабілізувався на рівні близько 8 грн / дол., Проте в разі подальшої девальвації можливе збільшення фінансового левереджа для МХП з урахуванням несовпадения між валютними борговими зобов'язаннями компанії та виручкою в національній валюті. У середньостроковій перспективі стурбованість викликає термін погашення емісії єврооблігацій компанії обсягом $ 250 млн. в листопаді 2011 р.

Fitch очікує, що зростання споживання курячого м'яса в Україні в 2009 р. сповільниться, а, можливо, і скоротиться. На грошові потоки МХП також буде впливати ожидаемая невиплата прямих субсидій сільськогосподарським виробникам з боку держави, хоча компанія в цілому має зуміти компенсувати відсутність такого субсидування за рахунок підвищення цін. У 2008 р. обсяг таких субсидій для МХП склав $ 48 млн.

За оцінками Fitch, МХП буде мати достатню ліквідність, щоб завершити в цьому році другу лінію Миронівський птахофабрики, однак у середині 2009 р. ліквідність знизиться. Ліквідність підтримується коштами та короткостроковими вкладеннями, які становили $ 79 млн. на кінець 2008 р. У той же час центральний банк ввів обмеження на дострокове вилучення доларових депозитів, і на даний момент дане обмеження зачіпає грошові кошти і короткострокові вкладення МХП у розмірі приблизно $ 20 млн .

Як і очікувалося, МХП мав хороший зростання виручки та EBITDA протягом 2008 р. Виручка підвищилася до $ 803 млн. у порівнянні з $ 474 млн. у 2007 р., в той час як EBITDA подвоїлася до $ 306 млн. Дані показники відображають повний рік експлуатації першого лінії Миронівський птахофабрики, яка була завершена в середині 2007 р.

Показник фінансового левереджа (скорегований чистий борг / EBITDAR) у МХП покращився на кінець 2008 р. до 1,6 x в порівнянні з 3,2 x на кінець 2007 р. завдяки зростанню EBITDA. У той же час вплив ослаблення гривні за повний рік призведе до зниження продажів і EBITDA у 2009 р. (у доларовому вираженні), що зумовить підвищення левереджа приблизно до 2x-2, 5x. Левередж буде знижуватися в 2010 р. і далі в зв'язку з більш високими рівнями виробництва і різким скороченням капіталовкладень.

Рейтинги продовжують відображати МХП лідируючі позиції на українському ринку м'яса птиці, які підтримуються високим рівнем вертикальної інтеграції, що в поєднанні з державними субсидіями дозволяє МХП генерувати маржу EBITDA вище 30%. Негативні рейтингові фактори включають вузьку сфокусірованность бізнесу МХП на українському ринку м'яса птиці, складності із здійсненням масштабної програми розширення діяльності та потенціал подальшого скорочення державної підтримки сільськогосподарського сектору в зв'язку з бюджетними обмеженнями.

Fitch також підтвердило рейтинги дочірньої компанії МХП - ВАТ "Миронівський хлібопродукт": довгострокові РДЕ в іноземній і національній валюті на рівні "B" і національний довгостроковий рейтинг на рівні "A-(A мінус) (ukr)". Прогноз по довгострокових РДЕ і національному довгостроковому рейтингу - "негативний".
Джерело:   АПК-Інформ
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове