Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       
Головна       Новини       Ціни

Європейська пшениця: спекулятивне зростання останніх днів підірвав позиції експортерів

27 13:52:00.08.2009
Європейська пшениця: спекулятивне зростання останніх днів підірвав позиції експортерівЄвропейські біржі пшениці закінчили торги в середу різноспрямовано. Листопадові котирування борошномельної пшениці на паризькій біржі MATIF знизилися на 1,75 євро до 129,00 € / тонна (184,37 $ / тонна). Листопадові контракти фуражної пшениці на лондонській біржі LIFFE виросли на 0,50 фунта до 100,50 £ / тонна (164,08 $ / тонна).

На котирування французької борошномельної пшениці натиснуло поразки на вчорашньому тендері в Єгипті. Практично, всі два місяці нового сезону французьке зерно було фаворитом, обсяг продажів через тендери GASC становив 630 тис. тонн із загального закупленого обсягу 1,1 млн. тонн, більше, ніж будь-якої іншої країни. Однак істотне зростання котирувань останніх трьох днів (майже на $ 7) жорстко вдарив по експортної конкурентоспроможності Франції.

Експортерам особливо «прикро», що цей ріст був викликаний не фундаментальними, а спекулятивними причинами. Реальних передумов для підвищуючого тренду так і немає: пропозиція на внутрішньому ринку зростає, вільних потужностей для зберігання залишається все менше і, хоча фермери стримують продажу, ринок покупців очікує подальшого зниження цін.

Біржа у Лондоні також визнає «ведмежий» характер ринку фуражної пшениці, але підтримку останні дні робить ослаблення фунта стерлінгів.
Джерело:   zol.ru
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове