Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       
Головна       Новини       Події

Допомога ЄС на проведення реформ 2007-2010 рр.. перевищить 500 млн євро

24 00:00:00.04.2009
Фінансова підтримка проведення реформ в Україні з боку Євросоюзу в 2007-2010 гг. перевищить 500 млн євро. Про це повідомляється в опублікованому сьогодні повідомленні Єврокомісії.

Зокрема, в 2009 р. буде виділено 6,6 млн євро на реалізацію трьох проектів: "Технічна допомога высоковольтным мереж електропередач" Укренерго "," Технічна допомога для підвищення ефективності та модернізації "Острови Бурштінской ТЕС" та "Технічна допомога для підтримки органів місцевої влади України ". Реалізація зазначених проектів дозволить залучити від європейських фінансових установ кредити на 608 млн євро в транспортну, енергетичну й соціальну сфери.

Крім того, буде продовжено Програма підтримки галузевої політики, в рамках якої в 2008 р. Україна отримала перший транш у розмірі 23 млн євро. Загальний обсяг зазначеної програми становить 39 млн євро плюс 6 млн євро на технічну допомогу. Метою програми є усунення технічних бар'єрів в торгівлі між Україною та ЄС.

Відзначимо, 3 квітня ц.р. керівник представництва Єврокомісії в Україні Жозе Тейшейра заявив, що ЄС виділить Україні 47 млн євро для захисту навколишнього середовища. За його словами, ці кошти будуть виділятися на протязі трьох років і підуть на модернізацію судової системи України та положень, що стосуються охорони навколишнього середовища.

ЄС і раніше надавав Україні фінансову допомогу для різних проектів. Зокрема, 23 березня ц.р. Україна та ЄС підписали спільну заяву за підсумками Міжнародної інвестиційної конференції з питань модернізації газотранспортної системи України. ЄС готовий виділити НАК "Нафтогаз України" кредит у розмірі 2,5 млрд дол на ці цілі за умови, що Україна реформує організаційну структуру НАК "Нафтогаз України" та її дочірніх компаній, привівши її у відповідність до норм європейського законодавства.

Також ЄС спільно з Міністерством фінансів України розпочинає проект загальною вартістю 2,7 млн євро "Посилення сектору фінансових послуг України", метою якого є створення надійного, прозорого і стабільного сектора фінансових послуг, здатного задовольнити фінансові потреби економічного і соціального розвитку України.

Нагадаємо, 27 січня ц.р. країни ЄС заявили про можливість надавати додаткове фінансування країнам-сусідам, зокрема Україні, з допомогою нового фонду. Новий Трастовий фонд був створений при Європейському інвестиційному банку для того, щоб приймати внески держав-членів Євросоюзу. Пріоритетними будуть вважатися ініціативи щодо транспорту, енергетики та захисту навколишнього середовища, а також соціальні проекти і проекти в сфері приватного підприємництва.
Джерело:  rbc.ua
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове