Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

До 2012 р російський ринок м'яса може стати незалежним від імпорту

29 13:06:00.07.2009
До 2012 р російський ринок м'яса може стати незалежним від імпортуЗалежність російського ринку від імпорту м'яса птиці та свинини може знизитися до 2012 року. Таку думку висловив перший заступник голови уряду РФ Віктор Зубков, повідомляє ІТАР-ТАРС.

«Думаю, до 2012 року реально істотно знизити залежність наших ринків м'яса птиці та свинини від ввезення з-за кордону до безпечного рівня», - заявив він в інтерв'ю, опублікованому в додатку до «Російській газеті» «Регіони. Національні проекти ».

«В минулому році наш ринок свинини наповнювали з-за кордону на 29%, а м'яса птиці - на 36%. Це занадто багато. Зараз нам вдалося змінити динаміку на користь продукції вітчизняного виробництва - імпорт знижується », - відзначив В. Зубков.

За даними першого віце-прем'єра, за останні 10 років «у нас в країні впали всі можливі показники» м'ясного тваринництва. Чисельність м'ясної худоби скоротилася в 3 рази, виробництво яловичини - в 2,5 рази. Споживання на душу населення скоротилося з 31 кг в 1999 р. до 16,6 кг. «Це, звичайно, абсолютно неприпустима ситуація», - скаржиться він.

«Яловичина на світовому ринку не вистачає. І якщо ми в найближчі 10 років не наладим у себе її виробництво, то ризикуємо в какой-то момент зіткнутися з цим дефіцитом », - застерігає В. Зубков.

«У нас в країні розведенням племінної худоби могли б займатися дрібні фермери, сільські підприємці, особисті підсобні господарства, - пропонує перший заступник прем'єр-міністра. - А це тисячі нових робочих місць у сільській місцевості ».

Держава, повідомив він, вже виділила на розвиток спеціалізованого м'ясного тваринництва більше 300 млрд руб інвесткредітов. Субсидії на племінне тваринництво на цей рік збільшені в 1,4 рази, держава покриває 100% ставки рефінансування за пільговими кредитами сільгоспвиробникам. Прийнято рішення про створення селекційного центру племінного тваринництва, зарезервовано 3 млрд руб на підтримку регіональних програм з розвитку м'ясного скотарства.

В. Зубков відзначив, що в умовах кризи розвиток російського АПК багато в чому залежить від позиції регіональних властей. «Я переконався в поїздках: позитивні результати є там, де проводиться раціональна, осмислена політика розвитку тих або інших сільськогосподарських виробництв і напрямків. Так було і до кризи. Зараз ця залежність тільки посилюється », - констатував він.
Джерело:   agronews.ru
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове