Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Для виробників цукру ціни на газ можуть бути знижені на 20%

23 10:46:00.09.2009
Для виробників цукру ціни на газ можуть бути знижені на 20%Кабінет міністрів України планує на засіданні 23 вересня прийняти рішення про здешевлення вартості газу для цукрових заводів країни приблизно на 20%, повідомила прем'єр-міністр Юлія Тимошенко.

"Я б хотіла повідомити вам, що на наступному засіданні уряду ми будемо приймати рішення про здешевлення природного газу для цукрових заводів вже на цей сезон", - сказала прем'єр під час всеукраїнської наради з питань розвитку буряково-цукрового сфери в Гайсині Вінницької області 22 вересня.

При цьому, за словами Ю. Тимошенко, пільгова вартість газу для цукрових заводів може бути встановлена на рівні 2,1 тис. грн. за 1000 куб. м.

"Якщо сьогодні ви отримуєте газ десь по 2,7 тис. грн. (За 1000 куб. М), то ми можемо виходити з того, як ми це зробили для хімічних заводів ... ми їм сьогодні продаємо приблизно за 2,1 тис . грн. ", - сказала прем'єр.

Вона уточнила, що сьогодні в собівартості цукру на частку газу припадає 30%.

Ю. Тимошенко також закликала цукрові підприємства провести модернізацію і реконструкцію з метою виробництва і використання біогазу.

"У вас все є на цукрових заводах, щоб виробляти біогаз", - сказала вона. За її оцінками, таку модернізацію виробництв можна зробити за рік.

Граничні ціни на продаж природного газу в Україні встановлює Національна комісія регулювання електроенергетики (НКРЕ), склад якої після вступу в силу закону про Кабінет міністрів повністю формує уряд.

Формально Кабмін у своїх документах може лише рекомендувати НКРЕ розглянути можливість зміни тих чи інших цін. Зокрема, уряд 12 серпня запропонувало НКРЕ розглянути можливість зниження граничних цін на природний газ для хімічних підприємств, які виробляють азотні мінеральні добрива. Комісія 14 серпня знизила цю ціну на 16,6%.
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове