Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Держкомзем підвищить вимоги при реєстрації прав на землю

25 14:07:00.05.2009
derzhkomzem_pidvischit_vimogi_pri_reestracii_prav_na_zemljuДержавний комітет по земельних ресурсах України посилить вимоги до реєстрації прав на земельні ділянки. Про це повідомили в прес-службі Держкомзему.

Відповідно до повідомлення, у відповідності зі ст.15 Земельного кодексу України, ведення Державного земельного кадастру, в тому числі реєстрація земель, покладено на Держкомзем. Державний реєстр складається з Реєстру правовстановлюючих документів (держакта на право власності на землю, на право постійного користування та договорів оренди) і Поземельні книги, в яку вносяться всі дані про земельній ділянці.

У зв'язку з дорученням уряду посилити вимоги в питаннях реєстрації правовстановлюючих документів на землю, Держкомзем готує ряд нормативних документів, які переорієнтовують систему ведення держреєстру земель.

"Якщо до сих пір реєстрація правовстановлюючих документів і ведення Поземельні книги, або, як ми називаємо, реєстрація земельних ділянок було покладено на Центр державного земельного кадастру, то зараз вже підготовлений проект постанови Кабінету міністрів, який розіслано на погодження до Мін'юсту, Мінприроди, Мінфін, Минэкономики, об утверждении формы и порядка ведения Поземельной книги", - сказал заместитель главы Госкомзема Антон Третьяк.

Він також відзначив, що підготовлена інструкція, що регламентує порядок заповнення держакта, та інші документи, що стосуються порядку ведення автоматизованої системи ГЗК або автоматизованого держреєстру земель, який залишається за Центром ГЗК, оскільки саме це є його основним завданням.

А. Третяк додав, що сьогодні рано говорити про те, що Центр ДЗК має необхідний потік і обсяг інформації, базу даних, щоб вести реєстрацію в автоматизованому вигляді.

"І, напевно, у цей період дуже правильно, що частина робіт, яка стосується реєстрації, передається в державні органи. Це той єдиний варіант, який дає можливість підтягти неузгодженості, які є в Центрі державного земельного кадастру, тобто створити автоматизоване ведення як реєстрації , так і інформації. І, так би мовити, розблокувати потік заяв громадян з реєстрації в областях ".

Як повідомлялося, голова первинної профспілкової організації Хмельницького регіональної філії Центру Державного земельного кадастру профспілки працівників галузі земельних відносин України Андрій Галайда вважає, що передача функцій з реєстрації правовстановлюючих документів на землю відділенням Державного комітету по земельних ресурсах зруйнує систему Державного земельного кадастру.
Джерело:   УНІАН
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове