Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Держава не буде впливати на торгові націнки, але встановить правила гри у сфері торгівлі

15 13:14:00.07.2009
Держава не буде впливати на торгові націнки, але встановить правила гри у сфері торгівліДержава не буде впливати на торгові націнки, але встановить правила гри у сфері торгівлі. Так визначив суть проекту закону про торгівлю перший віце-прем'єр РФ Віктор Зубков, виступаючи на форумі "Петербурзький діалог". В. Зубков курировал розробку законопроекту, який 13 липня розглядався урядом РФ.

"Криза спонукав нас розробити закон про торгівлю дуже швидко, до сих пор в Росії торгова діяльність ніяк не регулювалася і торгові мережі могли встановлювати націнки в 50-100%", - заявив В. Зубков. На його думку, "це нонсенс, коли під час кризи знижується споживча спроможність, а ціни зашкалюють". "У Росії для простої людини один з найголовніших питань - ціни в магазині, в останні роки інфляція була 12-14%, ціни постійно зростали, причому, ціни в Москві вище, ніж в інших містах Європи", - відзначив перший віце-прем'єр .

Він підкреслив, що криза змусила держава замислитися над зростанням цін. "Це не означає, що держава буде втручатися і впливати на націнки, але будуть встановлюватися правила гри, щоб кожен учасник ланцюжка - виробник, переробник, продавець - мав свої ризики, щоб були прибрані бар'єри і побори", - сказав В. Зубков. "В Росії узаконені всілякі премії та бонуси, які вганяють в ціну, і на прилавку ціни будь здоров", - додав він.

Перший віце-прем'єр упевнений, що головне завдання держави - пом'якшити негативний вплив кризи на пенсіонерів, студентів та інші соціально незахищені групи. "Якщо мільярдер мав мільярд, а став мати 500 млн. - це нічого страшного, криза в першу чергу відбивається на простих людей", - сказав Зубков.

Уряд РФ схвалив 13 липня проект закону про держрегулювання торговельної діяльності. В. Зубков сказав, що документ "буде протягом двох днів спрямований до Держдуми". За словами першого віце-прем'єра, майбутній закон "відповідає тим завданням, про які говорив прем'єр-міністр, - вдалося дотримати баланс інтересів по всьому ланцюжку, використовуючи ринкові механізми регулювання". У законі, зокрема, вказано "терміни повернення коштів за поставляються продовольчі товари, передбачений пряма заборона на використання недобросовісних практик з боку торговельних мереж, неприпустимих дій, але в той же час обмежується контроль за торговельною діяльністю і вводиться повідомний порядок початку деяких видів торговельної діяльності ", пояснив В. Зубков.

Як заявив 13 липня прем'єр-міністр Володимир Путін на засіданні президії Уряду, "наша мета - вибудувати збалансовані, цивілізовані відносини по всьому ланцюжку - від виробництва до прилавка і, в першу чергу, навести порядок в такій чутливій сфері, як торгівля продуктами харчування". "Необхідно викорінити практику дискримінації виробників, припинити тривалу затримку оплати за поставлену продукцію, закінчити усілякі побори або, як їх називають самі учасники ринку," бонуси ", без сплати яких навіть якісний і затребуваний товар не має сьогодні шансів з'явитися на полицях великих торгових мереж" , - підкреслив В. Путін. З іншого боку, виробники мають навчитися "відповідати самим суворим вимогам якості продукції, підвищувати ефективність свого виробництва, знижувати витрати", - відзначив прем'єр. Для цього, за його словами, в законодавство будуть введені "норми прямої дії, які регулюють терміни оплати поставок продовольчих товарів і забороняють дискримінацію їх виробників".

"Повинно бути посилено антимонопольне регулювання, - звернувся глава уряду до учасників засідання. - Я знаю про дискусії в уряді, і якщо не занурює ці правила в закон про торгівлю, то вважаю за можливе, щоб ці норми врахували в законі про захист конкуренції". Крім того, вважає В. Путін, повинні бути задіяні "механізми саморегулювання, що дозволяють виробникам та роздрібним мережам спільно виробляти справедливі" правила гри ". За словами прем'єра, закон також передбачає" чітко визначити повноваження всіх рівнів влади в сфері торгівлі, прибрати надлишкові адміністративні бар'єри ".
Джерело:   ІТАР-ТАСС
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове