Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Дефіцит цукру в 2009 р. може скласти 500 тис.тонн

06 00:00:00.05.2009
B Україні продовжує скорочуватися кількість заводів з виробництва цукру. У цьому році не зможуть почати роботу підприємства компанії ЮВС. Всього в нинішньому сезоні не відновлять роботу 10-15 заводів. В результаті, вперше з 2005 р. на українському ринку цукру буде спостерігатися дефіцит - роздрібна ціна на неї зросте з 4-4,5 грн / кг до 5-5,5 грн. / кг, упевнені учасники ринку.

У зв'язку з падінням цін і надвиробництвом цукру в 2004-2008 роках в Україні припинили роботу 60 з 120 цукрових заводів. У цьому році ця тенденція продовжиться - в новому сезоні не відновлять роботу не менше 10-15 підприємств, говорять учасники ринку. Про намір законсервувати в цьому році два з шести заводів повідомив один з найбільших виробників цукру в Україні - Цукровий союз "Укррос". "Ми розглядаємо таку можливість для Куп'янського і Салінского заводів. Швидше за все, ми не зможемо отримати їх цукровим буряком", - розповів голова Ради директорів компанії А. Федоренко.

Скорочення числа переробників і зменшення площі посівів буряка з 400 тис. га до 340-350 тис. га призведе до того, що в нинішньому році буде вироблено не більше 1,5 млн. т цукру, прогнозують учасники ринку. "У результаті вперше з 2005 р. на ринку буде дефіцит - близько 500 тис. т", - упевнений пан Федоренко. Це означає, що протягом 2009/10 маркетингового року оптові ціни на цукор збережуться на рівні 4-4,2 тис. грн. / Т (на початку року - 3,1-3,2 тис. грн. / Т), а роздрібні - 5-5,5 тис. грн. / т, зазначає голова асоціації "Укрцукор" Микола Ярчук. Ще в кінці березня оптова ціна виросла до 4-4,2 тис. грн. / Т і зараз зберігається на тому ж рівні.

"Дефіцит буде покриватися за рахунок поставок цукру з Білорусі, а також за рахунок цукру-сирцю в рамках квоти на ввезення з країн СОТ. За нашими розрахунками, з урахуванням біржової ціни на цукор-сирець вироблений з нього цукор не буде дешевше 4,2 тис . грн. / т, а вартість білоруського цукру - 4,5 тис. грн / т ", - відзначає О. Федоренко.

"У нинішньому маркетинговому році ціни дійсно збережуться на цьому рівні через світового дефіциту цукру в розмірі 4-5 млн. т, - погоджується Н. Ярчук, - вже зараз оптова ціна на цукор у країнах ЄС становить 1-1,2 тис. євро / т ".
Джерело:   ЛIГАБiзнесIнформ
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове