Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

ДАК "Хліб України" розраховує на 1 млрд. грн. держдопомоги

24 00:00:00.04.2009
Державна акціонерна компанія (ДАК) "Хліб України" сподівається на виділення державою на її розвиток 1 млрд. грн. і заявляє про свою здатність повернути ці кошти протягом одного маркетингового року (МГ, липень-червень).

"Допомога в сумі близько 1 млрд. грн. Стала б для нас визначальною. Тим більше, що державна акціонерна компанія" Хліб України "здатна повернути ці кошти назад до бюджету протягом маркетингового року", - сказав голова правління ДАК "Хліб України" Іван Рішняк в інтерв'ю газеті "Урядовий кур'єр", опублікованому 23 квітня.

Він відзначив, що уряд також може допомогти вийти компанії з складного фінансового становища за рахунок реструктуризації або списання боргів ДАК перед держструктурами. Загальна сума такої заборгованості складає 500 млн. грн.

І. Рішняк нагадав, що ці борги сформувалися в результаті поставок компанією в 1998-1999 гг. за дорученням уряду ресурсів сільгоспвиробникам. Пізніше сільгосппідприємства були реформовані, і повертати гроші "Хлібу України" за поставлені паливо, мінеральні добрива, засоби захисту рослин і техніку стало нікому.

Голова правління ДАК "Хліб України" висловив сподівання, що уряд піде назустріч компанії, і вона зможе успішно працювати в наступному маркетинговому році (МГ, липень 2009 - червень 2010) як державний зерновий трейдер.

Як повідомлялося, ДАК "Хліб України" розробила план фінансового оздоровлення, який передбачає її вихід із ситуації, що склалася протягом одного року. План передбачає реструктуризацію державних боргів компанії та надання їй можливості збільшення оборотних коштів шляхом залучення інвестицій та кредитів комерційних банків.

Таким чином, компанія розраховує, що на її базі буде створено державний зернотрейдера, який міг би ефективно впливати на цінову ситуацію на зерновому ринку.

Протягом 2002-2007 рр.. "Хліб України" зовсім був відсторонений від державних схем регулювання ринку зерна.

Кабінет міністрів розглядає можливість створення єдиної структури по здійсненню державної політики на зерновому ринку шляхом об'єднання Аграрного фонду та Державної акціонерної компанії (ДАК) "Хліб України".
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове