Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       
Головна       Новини       Ціни

Ціни на зернові з початку збору врожаю в Україні впали на 30%

10 11:55:00.07.2009
Ціни на зернові з початку збору врожаю в Україні впали на 30%Причиною обвалу закупівельних цін стала, зокрема, монополізація зернового ринку компаніями-посередниками, неефективна робота Аграрного фонду і блокування діяльності державного оператора "ДАК" Хліб України ".

Про це заявив на прес-конференції в Києві І. Томич, президент Асоціації фермерів і приватних землевласників України, повідомляє ЛГАБзнеснформ.

"Є трейдери і портові елеватори, і є два в одному. Також є інший ешелон посередників, який стоїть між фермером і портом", - зазначив президент Асоціації. При цьому він, однак, відмовився назвати конкретні компанії, які, за його словами, впливають на зниження цін на зерно на внутрішньому ринку України.

За його словами, на 15 червня закупівельні ціни на фуражне зерно становили 850-900 грн. / Т., однак наприкінці червня ціни знизилися до 600-650 грн. / Т.

У той же час, падіння цін на світових ринках не перевищила 10%.

Відсутність зернових заготівельних кооперативів, за допомогою яких виробники могли б за прийнятними цінами збувати зерно на зовнішні ринки, є, за словами І. Томича, також однією з основних причин складної цінової ситуації. За його словами, створення заготівельних сельхозкооператівов заважає відсутність законодавчої бази.

Асоціація запропонувала зробити конкретні кроки для вирішення виниклої ситуації на зерновому ринку: внести зміни в законодавство, що регулює фінансування Аграрного фонду.
Джерело:   Експресінформ
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове