Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       
Головна       Новини       Ціни

Ціни на пшеницю знизилися до рівня 2007

15 14:55:00.09.2009
Ціни на пшеницю знизилися до рівня 2007Напередодні пшениця знову опустилася до цінового рівня, зафіксованого в квітні 2007 року. Зниження котирувань було викликано повідомленнями про те, що сприятливі агрометеорологічні умови в США, Китаї та Австралії підвищать обсяги врожаю, і також до уваги слід прийняти і її колосальні перехідні запаси.

Американська метеорологічна служба DTN Research сьогодні повідомила, що температурний фон на півдні і півночі країни характеризується підвищенням на кілька градусів щодо середньорічного рівня. Такі умови дозволяють припускати, що американські фермери раніше звичайного завершать збирання ярої пшениці і раніше приступлять до сівби озимої пшениці.

За оцінками USDA, обсяг перехідних запасів пшениці в світі на кінець маркетингового року складуть 186,6 млн тонн, найзначніший за останні 8 років.

Контракти на пшеницю грудневої поставки впали на 0,9% до $ 4.50 за бушель - це мінімальний рівень за останні два з половиною роки. В 11:32 за часом Сінгапуру на електронних торгах даний контракт досяг позначки $ 4.5275 за бушель.

З початку світової рецесії активність у світовій торгівлі знизилася - незважаючи на те, що за рік пшениця подешевшала на 38%, попит на неї прагне до нуля, тому що багато хто країни-імпортери підвищили темпи виробництва зернових і вже в меншому ступені залежать від зовнішніх ринків.

Наприклад, у Китаї рясні опади підвищують рівень зволоженості верхніх шарів грунту, і це сприяє поліпшенню стану озимої пшениці. В Аргентині на минулому тижні також випало достатня кількість опадів, і цей фактор теж впливає позитивно на постраждале від посухи сільське господарство.

За даними звіту USDA, в 2009/10 мг світовий попит на пшениці зросте на 17,6 млн тонн, оскільки виробництво в США, Канаді, Австралії та Росії зростає, і це змушує найбільших експортерів стимулювати збут сировини.

Проте країни Близького Сходу та Африки, які традиційно залежать від імпорту пшениці, розширюють власні аграрні можливості, тому USDA прогнозує скорочення обсягів експорту пшениці в поточному році на 14% до 121,1 млн тонн, повідомляє Зерно на IDK.RU.
Джерело:   idk.ru
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове