Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Чому виробники м'яса не отримують прибутку?

22 12:38:00.04.2013

Підсумки наради у Дмитра Медведєва з держпідтримки тваринництва Нарада у прем'єра Дмитра Медведєва з держпідтримки тваринництва констатувало: прибуток виробників м'яса залишається в торгових мережах, а рентабельність падає ще й з -за зростання цін на зерно.

Поки проблему вирішать адресними бюджетними вливаннями на 12 млрд руб., А в майбутньому уряд обіцяє заборонити дозволені зараз торгові практики, через які при зниженні закупівельних цін на 30% ціни в роздробі падають на 2-3%. Прем'єр Дмитро Медведєв провів нараду з головою Мінсільгоспу Миколою Федоровим, який курирує АПК віце-прем'єром Аркадієм Дворковичем і губернаторами про держпідтримку тваринництва. Прем'єр констатував: вступ РФ до СОТ та створення Митного союзу «привели до тиску імпорту на вітчизняний ринок продукції тваринництва та зниження її цін», оцінивши його в 30%. У той же час через поганий врожай 2012 року «відбулося подорожчання кормів мінімум на третину, а то й на 40%».

Рентабельність падає , - пояснив прем'єр. Параметри падіння оголосив губернатор Орловської області євген Савченко: у першому кварталі витрати на виробництво 1 кг свинини в області склали 73,8 руб., Ціна реалізації - 58,2 руб. (без ПДВ), збиток - 15,6 руб. на 1 кг. Втім, серед причин падіння рентабельності тваринництва учасники зустрічі назвали одну не назвав прем'єром. Пан Савченко і підтримав його губернатор Самарської області Микола Меркушкин атакували торговельні мережі, на тлі здешевлення м'яса - як російського, так і імпорту - законсервували роздрібні ціни.

Як були вони рік тому, так і в поточному році. Доходи (рітейлеров. - видання ) збільшилися на 25-30 руб. в розрахунку на 1 кг , - журився пан Савченко. Він також скаржився на кредитування виробниками торгових мереж (в обсягах його області - 5 млрд руб.), зазначивши: якби рітейлери поділилися прибутком, проблем у тваринництві не було б, пише Комерсант. Заступник глави ФАС Андрій Циганов тут же зазначив, що знайти управу на торгівлю нескладно. Він пояснив: «Торгові компанії вигадують нові схеми взаємодії з постачальниками, і в рамках цих схем, які ніяк не можуть бути заборонені або обмежено законом, вони і працюють зараз », уточнивши:« Йдеться про практиках укладення одночасно з договором поставки товару маси інших договорів, які стосуються його просування, рекламування, повернення залишків і т. д. » ;.

«Тобто це договір, в якому маскується просто збільшення ціни? - уточнив Дмитро Медведєв і засудив: - Повне неподобство, абсолютно антиекономічне». Доручення розробити і внести поправки в законодавство отримав Аркадій Дворкович, який пообіцяв «доопрацювати питання» з першим віце-прем'єром Ігорем Шуваловим. Поки ж компенсувати тваринникам котра пішла до рітейлерам прибуток будуть з федерального бюджету. Дмитро Медведєв підтвердив: у рамках держпрограми розвитку АПК в 2013 році на підтримку тваринництва заплановано 60 ; млрд руб., ще 15 млрд руб. потрібні «негайно» і 12 млрд з них - на підтримку птахівників і свинарів. Прем'єр зажадав «не затягувати прийняття рішень» і запропонував перенести термін вирішення питання з 4 червня на квітень 2013 року. 10 млрд руб. перекинуть з осінніх витрат держпрограми АПК (див. видання від 26 березня), ще 2 млрд повинні увійти в 200 млрд руб . надбюджетних витрат уряду, поки заблоковані Мінфіном.

Роздрібні ножиці За даними Національної м'ясної асоціації, з серпня 2012 року в середньому по країні оптова ціна на товарних свиней і свинину впала на 20-30% залежно від регіону. « Якщо в серпні минулого року ціна за кілограм цього виду м'яса в живій вазі становила 90-94 руб., то сьогодні 58-62 руб. », - констатує глава галузевого об'єднання Сергій Юшин. За той же період ціни на свинячі напівтуші впали з 140 руб. за 1 кг до 90-95 руб. за 1 кг, на окіст свинячий з 165 руб. за 1 кг до 125 руб. за той же об'єм. За словами пана Юшина, ціна на деякі позиції в оптовій ланці виросла, але не так значно, зокрема на свинячу лопатку (без кістки) з 200 руб. за 1 кг до 247 руб. за 1 кг.

«Фактично немає жодної частини, за винятком вирізки, ціни на яку б не впали », - говорить він. Ціни на м'ясо птиці за той же період знизилися на 20-25%. При цьому, за даними Росстату, середнє падіння цін у роздрібній торгівлі за цей період не перевищувало 2-3%. На думку виробників, опитаних видання , м'ясна галузь і більшою мірою свинарство потрапило в ножиці, коли, з одного боку, зберігаються високі ціни на корми і зміст поголів'я, що веде до збільшення витрат, з іншого - через те, що роздрібні ціни не знижуються, виробники не можуть заробляти на обсягах.

«Пропозиція на внутрішньому ринку велика, плюс значно зрослий обсяг імпорту з- за зниження мит у рамках СОТ змушує виробників знижувати відпускні ціни на продукцію, оскільки аналогічного процесу не відбувається в роздробі, споживання не збільшується і виробники втрачають в обсягах », - нарікає представник великого московського м'ясокомбінату. У цілому, на думку експертів , в ході наради не було запропоновано варіанту, який би міг принципово поліпшити ситуацію в галузі.

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове