Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Білоруський цукор загрожує вітчизняному товаровиробнику

14 16:24:00.07.2009
Білоруський цукор загрожує вітчизняному товаровиробникуПротягом останніх 3 років Україна повністю забезпечує свої потреби в цукрі за рахунок власного виробництва. Про це повідомляється в листі заступника міністра аграрної політики України Івана Демчака до голови Державної податкової адміністрації України Сергію Буряку з приводу збільшення надходження цукру з Республіки Білорусь. Текст листа розміщений на офіційному сайті НАСУ "Укрцукор".

В Україні в 2008 р. було вироблено 1575 тис. тонн цукру і з урахуванням перехідних залишків (за станом на 1 вересня - 938 тис. тонн) обсяг цукру для споживання на внутрішньому ринку на маркетинговий рік (з 1 вересня 2008 р. до 1 вересня 2009 р.) складає понад 2579 тис. тонн при його потреби 1985 тис. тонн (квота "А").

Як повідомляється в листі заступника МінАП, незважаючи на надлишок цукру власного виробництва на внутрішньому ринку України, в зростаючих обсягах в рамках вільної торгівлі починає надходити імпортний цукор виробництва Республіки Білорусь. Тільки за травень п.р. на митну територію України надійшло 7528 тонн. У червні, за оперативною інформацією, надійшло вже понад 10 тис. тонн.

"Надходження цукру з Республіки Білорусь на внутрішній ринок України в усі зростаючих обсягах створює загрозу вітчизняному товаровиробнику, що призведе до подальшого зменшення площ посіву цукрового буряка, закриття цукрових заводів, збитків виробництва власного бурякового цукру і, як наслідок, негативно вплине на національну продовольчу безпеку. Крім того, імпорт товарів у режимі вільної торгівлі значно зменшує надходження коштів до держбюджету ", - говориться в листі.

У зверненні також зазначається, що реалізація імпортного цукру на території України здійснюється з грубими порушеннями чинного законодавства. Згідно з нормами закону України на внутрішньому ринку може реалізовуватися тільки цукор квоти "А", але жодних дій для її отримання експортери не здійснювали. Хоча, згідно зі ст. 9 закону, у разі поставок цукру на внутрішній ринок понад встановленої квоти з суб'єкта підприємницької діяльності стягується штраф у розмірі подвійної вартості цукру, реалізація якого здійснена з порушенням встановленого порядку.

Аналогічне лист з цього питання Мінагрополітики України направлено міністру економіки України Богдану Данилишина.
Джерело:   АПК-Інформ
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове