Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Білорусь може диверсифікувати поставки молочної продукції

11 14:01:00.06.2009
Білорусь може диверсифікувати поставки молочної продукціїОбмеження поставок білоруської молочної продукції на російський ринок в черговий раз підтверджує необхідність пошуку нових та розширення існуючих ринків збуту за межами Росії, вважають білоруські парламентарії. «Наша молочна продукція поставляється в три десятки держав. Тому сьогодні треба прагнути до розширення присутності на цих ринках, тим більше, що така зацікавленість у наших партнерів присутня », - заявив голова комісії з питань бюджету та фінансів Ради республіки (верхньої палати) Національних зборів Білорусі Вадим Попов.

      За його словами, «країни СНД, Середньої Азії, Близького Сходу - все висловлюють зацікавленість в постачаннях білоруського продовольства». «Перед нашими виробниками неодноразово ставилося завдання диверсифікувати поставки, тим більше, що потреба в нашій продукції є», - сказав Попов. Зокрема, зазначив голова парламентської комісії, «ця тема, не тільки по молоку, але й по всіх видів продовольства сьогодні обговорюється в Мінську з прем'єр-міністром Казахстану». Попов також звернув увагу на необхідність атестації білоруських підприємств «за більш високим європейським стандартом». «Кажуть (виробники), що дорого. Так жадний завжди більше платить », - заявив парламентарій. Він вважає, що «вимоги вони (Роспотрєбнадзор) ставлять правильні. Але треба розуміти, що відразу все зробити неможливо, потрібен час ». «Онищенко (голова Роспотрєбнадзор) говорить, що такі самі вимоги виставляються і російським виробникам. Але хіба їх ставлять в таке ж положення як білоруських? », - Сказав Попов. Голова парламентської комісії висловив сумнів в тому, що, «обмежуючи поставки білоруської молочної продукції, дефіцит в 6 млн тонн може бути заміщені російським виробництвом, з огляду на скорочення поголів'я, недостатню високу продуктивність російського тваринництва».

       В. Попов побоюється, що «деякі в Росії можуть використовувати таку ситуацію для недобросовісної конкуренції». «Может кто-то (в Росії) і чекає, що ми в даній ситуації скоротимо виробництво молочних продуктів. Цього ні в якому разі не можна робити », - заявив заступник голови комісії з аграрних питань Палати представників Національних зборів Володимир Майоров. На його думку, у даній ситуації «на внутрішній ринок збільшити постачання буде складно через його повної насиченості». При цьому Майоров зауважив: «Молоко і м'ясо потрібно не тільки сьогодні, але й завтра, післязавтра. Вони необхідні не тільки Білорусі та Росії, але й багатьом іншим споживачам », - сказав заступник голови комісії нижньої палати білоруського парламенту.
Джерело:   Белта
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове