Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Аграрний фонд законтрактував зерно-2009 на 70 млн. грн.

11 00:00:00.03.2009
Аграрний фонд законтрактував зерно-2009 на 70 млн. грн.Про це вчора повідомив міністр аграрної політики України Юрій Мельник на прес-конференції в Києві.

За словами Ю. МЕЛЬНИКА, за попередні два місяці 2009 р. уряду вдалося впровадити механізм форвардних закупівель.

«На сьогодні сільгосптоваровиробникам по форвардних закупівель перераховано 70 млн. грн. за 118 тис. тонн зерна. Всього у нас в роботі контракти з сільгоспвиробниками на 630 тис. тонн зерна вартістю 742 млн. грн. », - Сказав міністр.

За його словами, Аграрний фонд по форвардних контрактів працює майже як банківська установа. «Для того щоб оформити форвардний контракт, потрібен великий пакет документів, але сьогодні заявки надходять, щодня здійснюються проплати», - сказав він.

Ю. МЕЛЬНИК розраховує, що Аграрному фонду вдасться закупити по форвардних контрактів близько 1 млн. тонн зерна. «Я вважаю, що те завдання, яке ми поставили перед собою по форвардних контрактів, -" зв'язати "близько 1 млн. зерна врожаю 2009 р. - абсолютно реально і буде виконано», - сказав міністр.

Крім того, він повідомив, що Аграрний фонд продовжує закупівлю зерна врожаю 2008 р. «На сьогодні Аграрний фонд купує зерно врожаю 2008 р., яке знаходиться у власності сільгосппідприємств, за середньозваженою цінами. За останній тиждень такого зерна законтрактовано 80 тис. тонн на суму понад 90 млн. грн., І цей напрямок роботи АФ також ефективно », - сказав міністр.

Аграрний фонд закуповує також зерно, яке знаходиться у нього в заставі. «Заставного зерна в Аграрному фонді було більше 1 млн. тонн майже на 800 млн. грн. На сьогодні вже 170 тис. тонн на 107 млн. грн. виведено з-під застави, і ці кошти пішли на рахунок Аграрного фонду. Разом з тим, залишок зерна, це близько 800 тис. тонн, може бути викуплений усіма суб'єктами аграрного ринку, але на це кількість зерна буде також претендувати і Аграрний фонд з тим, щоб за ринковими цінами викупити зерно, яке перебуває в заставі. І вже сьогодні є такі контракти з власниками заставного зерна », - сказав міністр.

Кабінет міністрів в лютому дозволив Аграрному фонду закупівлі зерна, переданого в заставу, за наданий бюджетний позику.
Джерело:  Уніан
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове