Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Аграрні громадські організації України пропонують відновити 13% надбавку до ввізного мита на м'ясо

29 16:07:00.05.2009
Аграрні громадські організації України пропонують відновити 13% надбавку до ввізного мита на м'ясоГромадські організації агропромислового комплексу закликають уряд України відновити дію 13% надбавки до ввізного мита на м'ясна сировина для захисту внутрішнього ринку.

"13% мито на 6 місяців - це нормально, порядно, чесно і, головне, у рамках СОТ", - сказав голова ради директорів асоціації "Союз птахівників України" Олександр Бакуменко на прес-конференції в Києві 29 травня.

За його словами, активний імпорт в країну м'ясної сировини низької якості дестабілізує ситуацію у вітчизняній тваринницької галузі.

О. Бакуменко також запропонував в якості нетарифному захисту внутрішнього ринку невідкладно ввести мінімальні санітарні вимоги до якості м'ясної сировини.

Він також закликав уряд дати оцінку діям Міністерства економіки, яке, за даними О. Бакуменко, видало ліцензії на імпорт 3,975 млн. тонн м'яса, що відповідає дворічної потреби країни в цій продукції.

Голова Всеукраїнського союзу сільськогосподарських підприємств Юрій Карасик також закликав керівництво країни терміново анулювати видані на імпорт м'яса ліцензії.

"Необхідно терміново скасувати всі ліцензії", - сказав він, відзначивши, що активний імпорт м'яса руйнує вітчизняну тваринницьку галузь.

Генеральний директор корпорації по виробництву м'яса на промисловій основі "Тваринпром" Сергій Гнатюк повідомив, що з-за активного імпорту м'яса вітчизняні виробники не можуть реалізувати вироблену продукцію. Крім цього, тільки за останній тиждень внутрішні ціни на свинину знизилися на 20% - до 16,5-17 грн / кг.

"Але навіть за такою ціною ніхто свинину не бере", - додав він.

Як повідомлялося, днями громадські організації агропромислового комплексу звернулися до Президента України, прем'єр-міністру і голові Верховної Ради з вимогою вжити заходів по стабілізації ситуації в тваринницької галузі.

За їх даними, Україна з початку цього року імпортувала 158,4 тис. тонн м'ясної сировини, що ускладнило реалізацію м'яса вітчизняного виробництва та призвело до скорочення поголів'я худоби.

У разі неприйняття урядом заходів щодо стабілізації ситуації в галузі громадські організації АПК мають намір провести всеукраїнський страйк.

Україна ввела 13% додаткову ввізне мито на деякі види товарів, у тому числі м'ясо, з 5 березня ц.р. Однак, як повідомила Державна митна служба України, тимчасова надбавка до ввізного мита в розмірі 13% від митної вартості скасовано з 00:00 годин 25 березня. Відповідно до її листа від 24 березня № 11/1-10.21/2619-ЕП, скасування не торкнулася лише товарних позицій за кодами 8418 - холодильники та 8703 - автомобілі.
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове