Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Аграріям запропонують новий вид добровільного страхування

05 00:00:00.03.2009
Аграріям запропонують новий вид добровільного страхуванняКомітет Верховної Ради з питань фінансів і банківської діяльності рекомендує парламенту прийняти за основу проект закону "Про внесення змін до Закону" Про страхування "(щодо сільськогосподарських ризиків)" N3248. Про це повідомляє Інформаційне управління ВР.

Так, законопроектом пропонується удосконалити діючу процедуру та механізми надання державної підтримки сільського господарства. На засіданні Комітету зазначалося, що передбачається "покращити нормативно-правове регулювання діяльності щодо страхування в аграрному секторі шляхом створення для суб'єктів аграрного ринку належної мотивації більш активно страхувати ризики, які безпосередньо пов'язані із здійсненням їх господарської діяльності".

Зокрема, пропонується встановити новий вид добровільного страхування - страхування сільськогосподарських ризиків, у тому числі страхування врожаю сільськогосподарських культур і багаторічних насаджень, врожаю зернових культур і цукрових буряків, а також сільськогосподарських тварин, птиці, кролів, хутрових звірів, пчелосемей, риби та інших водних живих ресурсів.

Планується також вилучити з діючого Закону положення, яким встановлено обов'язкове страхування врожаю сільськогосподарських культур і багаторічних насаджень державними сільськогосподарськими підприємствами, врожаю зернових культур і цукрових буряків сільськогосподарськими підприємствами всіх форм власності.

Під час обговорення народні депутати відзначили, що для стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції та розвитку аграрного ринку, Законом "Про державну підтримку сільського господарства України" передбачено надання суб'єктам аграрного ринку страхових субсидій у розмірі 50% від вартості фактично сплачених страхових премій (внесків), в межах 5 % до суми застрахованого ризику, при складанні ними договорів комплексного та індексного страхування сільськогосподарської продукції.

Члени Комітету наголосили, що після ухвалення проекту страховики зможуть отримати ліцензії на право здійснення добровільного страхування зазначених сільськогосподарських ризиків, а також виділити в звітності, яка у встановленому порядку подається в уповноважений орган, дані, які стосуються страхування сільськогосподарських ризиків, - для розрахунку сум необхідних для субсидування з Державного бюджету України суб'єктам аграрного ринку.

Нагадаємо, у Державному бюджеті України на 2009 рік кошти для субсидування страхування сільськогосподарських культур не передбачені. Експерти очікують значного зменшення обсягів аграрного страхування в 2009 році в першу чергу через відсутність державної підтримки.

У 2008 році сільськогосподарські підприємства України застрахували 693 тис. 900 га посівів, що становить 2,6% від загальної площі (за даними на середину грудня 2008 року).
За даними уряду, договори страхування уклали 848 підприємств. Субсидії для зниження вартості аграрного страхування отримали 768 виробників.

Всього в 2008 році Кабінет Міністрів України передбачав виділити 200 млн. грн. для субсидування страхових премій за договорами страхування сільськогосподарських культур. Влітку сума бюджетних коштів на субсидування аграрного страхування була зменшена до 100 мільйонів гривень. Попередні дані по 2008 році свідчать, що буде використано приблизно 50% від виділених коштів.
Джерело:  biz.liga.net
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове