Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Закупівлю зерна до інтервенційного фонду проведе державна «Об'єднана зернова компанія»

30 14:24:00.09.2009
Закупівлю зерна до інтервенційного фонду проведе державна «Об'єднана зернова компанія»Уряд РФ не ризикнув віддати закупівлю зерна до інтервенційного фонду приватній компанії. Інтервенції проведе державна «Об'єднана зернова компанія».

З 2001 р. уряд майже кожну осінь закуповує зерно, щоб стримати падіння цін. При зростанні цін, навпаки, проводяться товарні інтервенції: держава на аукціоні продає переробникам закуплене раніше зерно. Минулорічні інтервенції виявилися рекордними за обсягами: з серпня-2008 по травень 2009 ФГУП закупив 8 млн. тонн зерна (всього було зібрано 108 млн. тонн) на 38,58 млрд. руб. Кредити на закупівлю надав Россільгоспбанк, все інтервенційне зерно знаходиться зараз у банку в заставі. Це призвело до того, що кредитний ліміт на одного позичальника - ВАТ «Об'єднана зернова компанія» (ОЗК, створена в 2009 р. указом президента на базі ФДУП) - виявився перевищеним, і Мінсільгоспу довелося шукати нового агента для інтервенцій. У серпні міністерство провело конкурс і вибрало держагента зареєстровану в липні в підмосковному Ювілейному ТОВ «Резервна продовольча компанія» (РПК, засновник - Росагропромсоюз).

Як з'ясувалося, перемога РПК не влаштувала уряд. «Було вирішено, що інтервенції, як і раніше, повинна проводити державна компанія - ОЗК. Для вирішення проблеми з лімітами Россельхозбанку буде надана держгарантія. Що робити з РПК - це проблеми Мінсільгоспу », - говорить джерело в уряді. У Мінсільгоспі долю РПК не коментують. Представник міністерства Олег Аксьонов нагадує, що за указом президента однієї з функцій ОЗК є «збільшення закупівлі і реалізації зерна на внутрішньому ринку».

Про можливе надання ОЗК держгарантії на кредит у 5 млрд. руб. знає топ-менеджер Россільгоспбанку. «Мінсільгосп вже підготував усе необхідне для початку інтервенцій, закупівлями займеться ОЗК», - говорить президент Зернового союзу Аркадій Злочевський. За його словами, ОЗК належить пройти всю процедуру за програмою одержання держгарантій системоутворюючими підприємствами: гарантії до 5 млрд. руб. дає міжвідомча комісія під керівництвом заступника міністра економічного розвитку Олега Савельєва, від 5 млрд. руб. - Комісія першого віце-прем'єра Шувалова. «Звичайно це довгий процес, але у випадку з ОЗК все буде швидше», - вважає А. Злочевський. Від цього залежить, коли стартують інтервенції, продовжує він. За словами О. Аксьонова, закупівельні інтервенції планується почати «після того, як буде остаточно сформований зерновий ринок і проведена оцінка якості і кількості зібраного зерна в розрізі регіонів». Повністю збиральна врожаю зернових культур закінчиться в жовтні.
Джерело:   Ведомости
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове