Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

У 2009 році квоти Білорусі з постачання молочної продукції в РФ не будуть перевищені

03 13:41:00.06.2009
У 2009 році квоти Білорусі з постачання молочної продукції в РФ не будуть перевищеніОб'єм поставок білоруської молочної продукції в РФ буде відповідати затвердженій квоті, повідомив у вівторок в Мінську журналістам міністр сільського господарства і продовольства Білорусі Семен Шапіро.

"Та цифра, яку назвала Олена Борисівна (Е. Скриннік - міністр сільського господарства РФ - ІФ), що ми на 30% перевищує свою квоту, стосується тільки однієї складової - сухого молока", - повідомив С. Шапіро. Він зауважив, що Білорусь недопоставляет інші види молочної продукції. "Ми сьогодні цей перекіс усуваємо, і будемо працювати у відповідності з домовленістю з Російською Федерацією", - додав він.

Міністр нагадав, що в рамках узгоджених раніше балансів поставок сільгосппродукції в РФ, в 2009 році Білорусь може поставити 2,8 млн т молочної продукції в перерахунку на молоко. С. Шапіро підкреслив, що всі постачання будуть вестися "прозоро і відкрито".

Торкаючись питання перегляду обсягів поставок окремих груп молочної продукції в рамках затвердженого балансу, С. Шапіро повідомив, що Білорусь готова піти на це, виходячи з прохання російської сторони. Глава Мінсільгосппроду повідомив, що під час останньої зустрічі з Є. Скриннік "ми подивилися на асортимент поставляемой Білоруссю в Росію продукції". "Росія попросила збільшити кількість сирів і знизити обсяг поставок сухого молока", - уточнив С. Шапіро.

Як підкреслив С. Шапіро, "це в наших силах і відповідає нашим інтересам, так як виробництво сирів більш економічно виправдано".

Коментуючи закиди в низьких цінах на що поставляється в Росію білоруську молочну продукцію, міністр підтвердив, що на сьогоднішній день деякі ціни на нашу продукцію нижче, ніж у російських виробників ". У той же час він повідомив, що це питання розглядалося в рамках останнього засідання Ради міністрів Союзної держави. "Ми вважаємо, і російська сторона з нами погодилася, що механізм встановлення цін на російському ринку залежить в першу чергу не від позиції білоруської сторони, а від того, яку цінову політику проводить керівництво Росії", - зазначив С. Шапіро. Він підкреслив, що Білорусь продає на російському ринку молочну продукцію виходячи з складаються світових цін.

Як констатував міністр сільського господарства Білорусі, наявний сьогодні перекіс між попитом і пропозицією молочної продукції не дозволяє регулювати цінову політику і це позначається на інтересах як російських, так і білоруських виробників.

Торкаючись претензій російської сторони в надмірному субсидування сільського господарства в Білорусі, С. Шапіро зауважив, що російські виробники мають більш сприятливі умови роботи, ніж білоруські. Зокрема, він звернув увагу на те, що для того, щоб купити один літр дизпалива білоруський сільгоспвиробник повинен продати 3,2 кг молока, у той час як російський тільки 1,5 кг молока.

"Я переконаний, що рівень держпідтримки в Білорусі не вище, а може бути навіть нижче ніж в Російській Федерації", - зауважив С. Шапіро, додавши, що "результати, які отримують наші сільгосппідприємства, засновані на продуманої державної політики". Міністр також повідомив, що в даний час російські та білоруські експерти опрацьовують проблемні питання. Як очікується, вони будуть обговорені на черговому спільному засіданні колегії Мінсільгоспу Росії та Білорусі, яке планується провести влітку поточного року.
Джерело:   agrobel.by
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове