Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Президент України не згоден з урядовим механізмом забезпечення рівноваги платіжного балансу

27 00:00:00.04.2009
Президент України Віктор Ющенко не згоден з механізмом, який запропонований Кабінетом міністрів України для вирішення питань щодо необхідності пошуку ефективних шляхів захисту національного товаровиробника і забезпечення рівноваги платіжного балансу держави в проекті Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання стану платіжного балансу України" (реєстр. № 4262). Про це йдеться у листі глави держави до прем'єр-міністру Юлії Тимошенко, оприлюдненій прес-службою Президента 27 квітня ц.р.

Зокрема, відзначає В. Ющенко, проект законодавчого акта надає Кабінету міністрів України право встановлювати перелік товарів, при імпорті (ввезенні) яких на митну територію України застосовується додатковий імпортний збір, порядок стягнення додаткового імпортного збору, його розмір у відсотках до митної вартості товару, а також графік поступового зменшення та скасування додаткового імпортного збору.

Оскільки Конституцією України закріплено принцип законодавчого визначення видів податків і зборів, порядку їх сплати і розмірів, прийняття у формі підзаконного акту - постанови Кабінету міністрів України рішення про впровадження, зменшення розміру, скасування, продовження дії додаткового імпортного збору, не відповідають ст. 67 і 92 основного закону України. За аналогічними мотивами 26 лютого 2009 р. Президент вніс до Конституційного суду України конституційне подання під № 1-1/408 щодо визнання неконституційними окремих положень Закону України "Про митний тариф України" та Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність", якими уряду України надавалося переважна більшість таких прав.

"У зв'язку з цим я не маю можливості визначити проект Закону України" Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання стану платіжного балансу України "як невідкладний для позачергового розгляду", - йдеться у листі Президента.
Джерело:   АПК-Інформ
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове